Aktuality

Získali sme dotáciu z Fondu na podporu umenia

 11.11.2022

Obecná knižnica Medzibrodie nad Oravou Vám ponúka nové knihy zakúpené s podporou Fondu na podporu umenia.  Výpožičku je možné uskutočniť cez úradné hodiny obecného úradu. Pozývame všetkých čitateľov /nad 15 rokov stačí občiansky preukaz/  a deti /do 15 rokov na základe prihlášky podpísanej rodičom/.  Pre všetkých je to zdarma.

Z pridelenej dotácie  z Fondu na podporu umenia vo výške 1 200,-eur obec Medzibrodie nad Oravou nakúpila 111 kusov kníh. Z toho 30 kusov kníh podporených priamo Fondom na podporu umenia v celkovej sume 286,43 eur z Vydavateľstva Matice slovenskej.  Zvyšných 81 kusov kníh sme zakúpili z kníhkupectva TRANOSCIUS v Dolnom Kubíne a Vydavateľstva Matice slovenskej v celkovej sume 1 048,03 eur. Z tohto počtu beletriu pre dospelých tvorilo 69 ks, beletriu pre deti a mládež  36ks, náučnú literatúru pre dospelých 3 ks a náučnú literatúru pre deti a mládež 3 ks.

Nákup knižničného fondu v rámci projektu pomôže knižnici rozšíriť a zatraktívniť výpožičné služby pre čitateľov rôznych vekových skupín. Výsledky projektu sa tak  bezprostredne podieľajú na skvalitňovaní služieb knižnice.

Pri výbere kníh podporených priamo Fondom na podporu umenia obec  spolupracovala s Oravskou knižnicou Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne. Knihy pre detských čitateľov vybrali pani učiteľky v Materskej škole. Beletriu a romány obec vytypovala na základe odporúčaní zamestnankýň obce.  

Dodanie kníh sa realizovalo  po internetovej objednávke prepravnou spoločnosťou. Pri evidencii do prírastkového zoznamu obci pomohla dobrovoľníčka - študentka Obchodnej akadémie B. Čižmáriková. Knihy sú označené znakom Fondu na podporu umenia : "Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia".   Knihy boli spísané a následne umiestnené do regálov Obecnej knižnice.

Projekt bol realizovaný v Obecnej knižnici Medzibrodie nad Oravou č. 122. v mesiacoch august-október 2022, kedy prebehla objednávka a kúpa kníh.  Knihy boli v októbri 2022 zaevidované a prijaté Obecnou knižnicou. /1.8.2022-31.10.2022/

Cieľovými skupinami projektu sú všetky vekové kategórie.  Knihy si  rýchlo našli svojich čitateľov, romány majú rozčítané viacerí obyvatelia Medzibrodia nad Oravou a detské knihy už obdivujú  deti z Materskej školy v Medzibrodí nad Oravou . Obec má k 31.10.2022: 603 obyvateľov, ktorý môžu knižnicu navštevovať a aj nové knihy si vypožičať.

Pevne veríme, že nové knihy priniesli do Obecnej knižnice zatraktívnenie čítania u našich občanov.

Touto cestou sa chceme veľmi pekne poďakovať  Fondu na podporu umenia za schválenie nášho projektu. 

Veríme, že našim čitateľom sa budú zakúpené knihy páčiť a že sa zvýši návštevnosť našej knižnice.

Dotácia z fondu pre podporu umenia

Dotácia z fondu pre podporu umenia
Dotácia z fondu pre podporu umenia
Dotácia z fondu pre podporu umenia
1 2 ... 48 >

Úradné hodiny

Pondelok: 07:30 - 15.00
Utorok: 07:30 - 15.00
Streda: 07:30 - 16.00
Štvrtok: 07:30 - 15.00
Piatok: 07:30 - 14.00

Naša Orava

Naša Orava

Aerovizuálna prehliadka

Fotogaléria

Kalendár